ការប្រើ ICT សម្រាប់ការបង្រៀននិងរៀន
វិទ្យាស្ថានគរុកោសល្យរាជធានីភ្នំពេញ
ពេលណាក៏បាន - 1 ខែ 3 ក្រេ.
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះនឹងបង្រៀនទាំងសិក្ខាកាមដែលមិនធ្លាប់រៀននិងសិក្ខាកាមដែលធ្លាប់មាន បទពិសោធន៍ក្នុងការប្រើប្រាស់មុខងាររបស់ MS Office (1) ដោយផ្តោតលើចំណេះដឹង និងការយល់ដឹងអំពី Microsoft Office Word សម្រាប់ការរៀបចំកិច្ចតែងការបង្រៀន សៀវភៅសិក្សា និងឯកសារ រដ្ឋបាលផ្សេងទៀតសម្រាប់ការបង្រៀន និងការរៀន (2) រៀនពីរបៀបប្រើប្រាស់ Microsoft Office Excel ដើម្បីបង្កើតឧបករណ៍រដ្ឋបាលថ្នាក់រៀនសម្រាប់គ្រប់គ្រងថ្នាក់ របស់ពួកគាត់ (3) និងរៀបចំការបង្រៀន និងរៀន ដោយប្រើស្លាយមេរៀនលើកម្មវិធី Microsoft Office PowerPoint ។ សិក្ខាកាមនឹងទទួលបានចំណេះដឹង និងជំនាញជាមូលដ្ឋាន និងរបៀប បង្កើត ឯកសារ ការបោះពុម្ពផ្សាយ និងកិច្ចការពេញលេញដែលទាមទារការប្រើប្រាស់ Microsoft Office ហើយនឹងអាចប្រើប្រាស់ Office Suite សម្រាប់កិច្ចសហការកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព។ លើសពីនេះ អ្នកចូលរួមនឹងយល់អំពីគោលគំនិតជាមូលដ្ឋាន ដើម្បីបង្រៀនសិស្សរបស់ពួកគាត់ពី របៀបប្រើប្រាស់ បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានក្នុងការអប់រំ។